شروع پیش فروش سدان لوکس پژو ( + جزئیات و قیمت ) 1396/4/18

قیمت پژو 508 توسط ایکاپ 179 میلیون تومان اعلام شده و موعد تحویل آن 10 روز کاری است .

پیش فروش پژو 508 بدور از هر گونه حاشیه و مقدمه چینی و در سکوت آغاز شد. هر چقدر فروش پژو 2008 با هیاهو و حواشی زیاد بود، پژو 508 در کمال آرامش و بدون هیچ داستانی به لیست پیش فروش ایکاپ اضافه شد. پژو 508 سدان بزرگ پژو است که چند وقت پیش و بعد از پژو 2008 خبر ورود آن اعلام شده بود و حال امروز نوبت پیش فروش این فرانسوی برجامی فرا رسیده است.
پژو 508 را قبلاً به صورت کامل معرفی کرده بودیم و در این مقاله قصد نداریم مجدداً به معرفی این خودرو بپردازیم و در مقاله معرفی پژو 508 می‌توانید با این خودرو بیشتر آشنا شوید و در مقابل قصد داریم بیشتر به بررسی قیمت اعلامی و سرنوشت این خودرو در مقابل رقبا بپردازیم. پژو 508 که تحت شرکت ایکاپ عرضه می‌شود، به پیشرانه 1.6 لیتری توربوشارژ مجهز شده یعنی همان پیشرانه‌ای که روی پژو 2008 نیز نصب شده است. پژو 508 سدان بزرگ پژو است که فعلاً به صورت کامل وارد می‌شود و چندی پیش عکس‌های داخل گمرک این خودرو نیز در فضای مجازی منتشر شده بود.

قیمت پژو 508 توسط ایکاپ 179 میلیون تومان اعلام شده و موعد تحویل آن 10 روز کاری است یعنی پژو 508 را بسیار زودتر از پژو 2008 در خیابان‌های کشور خواهیم دید. مبلغ پرداختی به شرکت ایران خودرو برای خودروهای ثبت نامی معادل بهای کارخانه بوده و سایر مبالغ، مربوط به پرداختهای الزامی و قانونی است. پرداخت های الزامی و قانونی عبارتند از هزینه های: مالیات شماره گذاری + عوارض شهرداری+ مالیات ارزش افزوده + بیمه

با توجه به قیمت پژو 508 به نظر می‌رسد این خودرو آنچنان هم در بازار داخلی تنها نیست و رقبایی چون رنو تلیسمان با موتور 1.6 لیتری اما بوست توربوی بالاتر و 200 اسبی، تویوتا کمری هیبریدی در نمونه‌های دست دوم و با کیفیت مثال‌زدنی، کیا اپتیما خوش‌ فروش و حتی هیوندای سوناتا LF خوش‌نام نیز قرار دارد و پژو 508 باید با یک موتور 1.6 لیتری 165 اسبی به جنگ تمامی این حریفان برود.
اگرچه قیمت پژو 508 نسبت به رقبای فرانسوی و ژاپنی قمیت مناسب‌تری دارد، اما به نظر می‌رسد تجهیزات رفاهی و حداقل نام و برند این خودرو در این رده قیمتی کمی کار را دشوار کند و معمولاً در بازار ایران پژو را با خودروهای معمول و ارزان‌قیمت بازار می‌شناسیم و شاید عرضه این خودرو به عنوان یک خودروی لوکس نزدیک 200 میلیونی کمی دشوار باشد. مخصوصاً در زمانی که حریفان سرسختی نیز در همین بازار و از مدت‌ها قبل مشغول پرسه‌زنی بوده‌اند!
حال باید منتظر عکس‌العمل بازار نسبت به این تازه وارد فرانسوی بمانیم و ببینیم که آیا بازار حاضر است چنین رقمی را برای پژو 508 پرداخت کند و آیا این فرانسوی جدید بازار ما می‌تواند از پس حریفان قدر خود برآید یا خیر!