هیوندا i20 2016 محصول جدید کرمان موتور ( + تصاویر ) 1395/10/4

مدیر عامل کرمان موتور از امضای قرارداد با هیوندای موتور کره جنوبی برای تولید دو محصول در ایران خبر داد.

کرمان موتور که در گذشته با تولید خودروهای دوو در ایران کار خود را شروع کرد ، پس از تحریم های صنعت خودرو خط تولید خود را در اختیار شرکت های خودروسازی چین قرار داد و با تولید محصولات لیفان و JAC که در ایران جک نامیده می شود کار خود را ادامه داد.

حال با گذشت چندین سال از تولید محصولات چینی ، کرمان موتور دوباره دست به کار شده و با امضای قراردادی با هیوندای موتور کره جنوبی برای تولید دو محصول هاچ بک i10 و i20 در ایران به توافق رسیده است.البته امیدواریم که کرمان موتور به عنوان تولید کننده خصوصی خودرو در ایران ، مسیر هوشمندانه ای در پیش بگیرد و با تولید نسخه های به روز این محصولات ، رضایت مصرف کنندگان داخلی را تامین کند.در ادامه به بررسی هیوندای i20 به عنوان برادر بزرگتر می پردازیم .

آخرین نسخه i20 ظاهری جسورتر نسبت به مدل گذشته خود دارد و نسبت به مدل قبلی در طول و عرض افزایش و در ارتفاع کاهش را تجربه کرده است.در نمای جلو چراغ های جلو ، جلو پنجره و چراغ های مه شکن تغییرات اساسی را به خود دیده است . در کل می توان گفت نمای جلوی i20 نسبت به مدل قبل اسپرت تر و جوان پسند تر شده است.

در نمای بغل  طراحی جدید آینه های جانبی و دو خط موازی که از چراغ های جلو شروع و تا چراغ های عقب ادامه می یابد ، چشم بیننده را به خود معطوف می سازد و همچنین زه نصب شده در پایین درها به زیبایی نمای بغل کمک شایانی کرده است.

نمای عقب خودرو و طراحی جدید چراغ ها همانند سایر محصولات هیوندای باعث جذابیت بیشتر این خودرو گردیده است چیزی که در نسل قبل بسیار مایوس کننده و دور از هیجان بود.