خودروهای آینده با اثر انگشت روشن می شوند . 1395/10/5

شرکت تسلا قصد دارد این طرح را در خودروهای سری S خود به کار گیرد.

با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در همه عرصه ها ، شرکت های خودروسازی نیز هر روز از ورود یک نوع تکنولوژی جدید در خودروهای خود خبر می دهند . از همین رو خبر رسیده که خودروهای نسل آینده را می توان با اثر انگشت روشن و خاموش کرد و با فناوری تشخیص صورت نیز آینه های آن تنظیم می شود.

در آینده ای نزدیک با استفاده از فناوری بیومتریک می توان برای شخصی سازی فضای داخل کابین خودروها نیز استفاده کرد . در همین راستا شرکت کنتیننتال قصد دارد با ارائه چند ابزار بیومتریک علاوه بر هوشمند کردن خودروها ، امنیت آن ها را نیز افزایش دهد.

این شرکت دکمه استارت هوشمندی برای خودروها طراحی کرده است که با اثر انگشت خودرو روشن می شود . همچنین فرد می تواند بدون استفاده از کلید وارد خودرو شود و با لمس دکمه استارت خودرو را روشن نماید . به این ترتیب نه تنها دزدیدن خودرو مشکل می شود بلکه نوجوانان و کودکان نیز نمی توانند بدون اجازه از خودرو استفاده کنند.

همچنین در کابین از دوربین با قابلیت شناسایی چهره افراد استفاده می شود . با استفاده از این قابلیت حرکت دادن آینه ها ، وضعیت نشستن ، کنترل دمای داخل اتاق و حتی کانال های رادیو نیز به محض نشستن فرد مورد نظر در خودرو با توجه به سلایق او تنظیم می شود.

به نظر می رسد شرکت تسلا قصد دارد این طرح مفهومی را در خودروهای سری S خود به کار گیرد. به این ترتیب رانندگان می توانند پروفایل شخصی خود را در سیستم ذخیره کنند . این فناوری در نمایشگاه CES 2017 عرضه خواهد شد.

                                                                                                                                Tesla S 2017