بورئاس، ابرخودروی اسپانیایی‌ها/صفر تا صد: ۲.۸ ثانیه ( + تصاویر ) 1396/7/17

یک شرکت اسپانیایی ، ابرخودرویی با نام بورئاس معرفی کرده است که برای رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و زمان صفر تا صد ۲.۸ ثانیه تلاش می‌کند.

وقتی در مورد سوپراسپرت‌ها فکر می‌کنیم، ناخودآگاه به یادِ محصولات ایتالیایی یا آلمانی می‌افتیم؛ شرکت‌های خودروسازی در این کشورها، سال‌ها با مدل‌های زیبا و پرقدرت، جایگاه خود را در دنیای سوپراسپرت‌ها و ابرخودروها تثبیت کرده‌اند. حالا باید کشور اسپانیا را هم به این لیست اضافه کنیم؛ چرا که بنظر می‌رسد، شرکت دی‌اِس‌دی دیزاین (DSD Design)، با محصول جدید خود با نام بورئاس (Boreas)، به دنبال عرض اندام در این کلاس از خودروها است.

شاید DSD Design در صنعت خودروسازی، نام آشنایی نباشد، ولی نام بورئاس، ریشه در تاریخ دارد. بورئاس، در اسطوره‌های یونان، به عنوان الهه‌ی باد سرد شمال و زمستان نام برده شده است. او سریع و خشن توصیف شده که ۱۲ کره اسب را تربیت کرد. بر اساس افسانه‌ها، اسب‌های تربیت شده توسط بورئاس، از بهترین‌ها بودند و در هنگام عبور از مزارع کشاورزی، آسیبی به محصولات وارد نمی‌کردند. با این حال، هنوز جزئیات زیادی از اولین ابرخوردوی اسپانیا منتشر نشده است، ولی برای شروع بد نیست بدانیم که بورئاس همانند پورشه 918، فراری لافراری و مک‌لارن P1، هیبرید خواهد بود و حداکثر سرعت آن، نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است. بر اساس ادعای تیم مهندسی این شرکت اسپانیایی، بورئاس، در زمان ۲.۸ ثانیه، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اگر به دنبال سرعت بالا و رکوردگیری نیستید، بورئاس تا ۱۰۰ کیلومتر مسافت را فقط با نیروی الکتریکی طی می‌کند. وظیفه‌ی انتقال قدرت، بر عهده‌ی جعبه دنده‌ی هفت سرعته اتوماتیک خواهد بود که به همراه یک نرم افزار هوشمند، گشتاور موجود بین محور عقب که توسط پیشرانه‌ی بنزینی تامین می‌شود، و گشتاور ایجاد شده در محور جلو توسط موتورهای برقی، مدیریت خواهد شد.